Lokalita: Samosběr jahod Frýdek-Místek 2026, Samosběr jahod Havířov 2026, Samosběr jahod Orlová 2026, Samosběr jahod Ostrava 2026
Sedlnice 56
7 km od Příbora
E-mail: info@farmalicka.cz
Možnosti: Samosběr jahod
Osázeno: 54 ha (celkově i s dalšími plodinami)
Certifikáty IPZ a SISPO, blíží se BIO kvalitě
Na Samosběr je nutné se objednat v rezervačním systému na webu pěstitele zde
Začátek sezóny: nutno ověřit na webu pěstitele (farmalicka.cz), nutná rezervace
Cena: samosběr 80 Kč/kg
Začátek sezóny: 20.5.
Konec sezóny: 14.6.
Dnes jsme byly na sběru jahod. Byla jsem vekmi zklamaná a se mnou určitě celý dav lidí, kteří odešli s nepořízenou. Přijely jsme asi v 1/2 8 a zařadily jsme se do nekonečné fronty lidí. Další dav už jahody sbíral /až po chvíli jsme se dověděly, že vlastně není co sbírat/ a bylo evidentní, že tam někteří sbírají už dříve než od 8 hodin/.
Mám za to, že pokud se jahody do dalšího sběru neurodí, měli by majitelé farmy o tomto lidi informovat. Ne jen na facebooku ale třeba i na internetu /ne každý se na FB pohybuje/. Vzala jsem si na dnešek dovolenou a evidentně jsem nebyla jediná. Pán za mnou měl dovolenou na sběr už i v podnělí. Takže smůla. Taky mě pobavilo vysvětlení pracovníků farmy, že lidi se nedívalí pod listy a tedy ty jahody nevidí. Tak to už byla poslední kapka a ta rozčílila i poní, která už nasbíráno měla an říkala, že se dívala i pod listy a taky tam toho moc nenašla. Takže za mně velké zklamání. Je mi líto. A myslím, že nejsem určitě sama soudě z reakcí lidí.